3 Foteliki dziecięce w Zafirze

Często zastanawiałem się czy zmieszczą się w Zafirze trzy foteliki obok siebie na tylnej kanapie. Mam dwójkę dzieci więc rzadko jest taka potrzeba ale z ciekawości zamontowałem trzy różne, które przez ostatnie 5 lat używałem.Jest ciasno, to widać od razu. Wszystko zależy też od fotelików. Niektóre nie są tak szerokie i będzie dużo łatwiej je zamontować obok siebie. Jednak codzienne usadzanie dzieci będzie bardzo nie wygodne. Lepszym rozwiązaniem. Jest rozłożenie 6-go siedzenia w bagażniku i tam zamontowanie fotelika.

Zafira B i trzy foteliki na tylnej kanapie


Najtrudniejsze nie tyle okazało się usadzenie dzieci co zapięcie fotelików. Gdy fotelik ma swój system zapinania (pasy auta zapięte są trwale) to raczej nie ma problemów. Bardzo ciężko dostać się ręką miedzy foteliki aby odnaleźć zapięcie pasa. Trzeba upewnić się kilka razy czy fotelik jest zapięty i czy przypadkiem nie wypieliśmy go zapinając drugi. Takie przewożenie dzieci traktowałbym raczej jako awaryjne.

Najlepszym bo najwygodniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem są dwa foteliki dziecięce z tyłu. Jedyny mankament to utrudnione zapinanie fotelików przy rozłożonym środkowym słupku (siedzeniu).

Dwa foteliki Zafira B


Dodaj komentarz